Home Sport Thomas Tuchel : “Navijači nisu trebali skandirati za Abramovicha”

Thomas Tuchel : “Navijači nisu trebali skandirati za Abramovicha”

Objavio Lauro Kostić
0 komentar
Thomas Tuchel kritizirao je navijače Chelsea koji su pjevali ime vlasnika Romana Abramoviča tijekom minutnog pljeska za Ukrajinu prije njihove pobjede od 4-0 nad Burnleyem na Turf Mooru.

Abramovič je najavio svoju odluku o prodaji kluba usred stroge kontrole nakon ruske invazije na Ukrajinu.

Neki navijači Chelsea skandirali su ime Rusa Abramoviča tijekom cijele utakmice, a navijači Burnleyja su ih izviždali.

Nije trenutak za ovo“, rekao je menadžer Chelsea Tuchel.

Tuchel :
“Ako pokazujemo solidarnost  ona se treba činiti zajedno”.

“Zajedno kleknemo. Ako neka važna osoba iz našeg kluba ili nekog drugog kluba nažalost umre, imamo minutu poštovanja.”

“Nije trenutak da dajemo druge poruke. Trenutak je da pokažemo poštovanje. Želimo to učiniti. Kao klub trebamo da se naši navijači posvete ovoj minuti pljeska.”

“Mi to činimo za Ukrajinu i nema drugog mišljenja o ovoj situaciji. Oni imaju naše misli i našu podršku i trebali bismo stajati zajedno.”

Osim pljeska prije utakmice, na utakmicama Premijer lige u subotu su istaknuti transparenti, kartoni, zastavice i TV ekrani u plavoj i žutoj polovici ukrajinske zastave s natpisom ‘Nogometne tribine zajedno’.

Abramovič (55) navodno ima jake veze s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, što je on zanijekao.

Tuchel je govorio nakon što je trećeplasirani Chelsea pobijedio Burnley zahvaljujući dvojcu Kaija Havertza i golovima Reecea Jamesa i Christiana Pulisica, a svi su to bili u drugom poluvremenu.

Glasnogovornik Chelsea ponovio je Tuchelove osjećaje u izjavi.

“Vrlo čvrsto stajalište kluba je da trenutke poštovanja ili priznanja uvijek treba počastiti svi prisutni”, piše.

Abramovich je u Chelseau 19 godina otkako je preuzeo klub u srpnju 2003. godine, a za to vrijeme osvojili su 19 velikih trofeja.

Detaljnije  Filip Mihaljević izjednačio hrvatski rekord i postavio najbolji rezultat na svijetu